Joshua Harris

Według doniesień Adriana Wojnarowskiego działacze Philadelphii 76ers przeprowadzą rozmowy kwalifikacyjne z trójką kandydatów na stanowisko Generalnego Managera. Są to pierwsze poważne działania w tym kierunku od czasu rezygnacji Bryana Colangelo po aferze Collargate. Do tej pory wydawało się, że Sixers nie będą póki co podejmowali kroków w tym kierunku, a tymczasowego GM’a – Bretta Browna – wspierać będą aktywnie niedawno awansowani Ned Cohen, Marc Eversley, Elton Brand i Alex Rucker. Sytuacja uległa jednak zmianie. Przyjrzyjmy się więc trójce kandydatów:

  1. Gersson Rosas – Dotychczas wiele mówiło się o zainteresowaniu Sixers Darylem Morey’em, czyli GM’em Rockets. Nic więc dziwnego, iż oczy działaczy Szóstek zwróciły się ku jednemu z jego najbliższych doradców. Rosas to Wykonawczy Vice-Prezydent ds. Operacyjnych a także skaut ekipy z Houston, który stanowisko Generalnego Managera piastował już w 2013 roku w ekipie Mavericks.
  2. Larry HarrisGeneralny Manager Bucks w latach 2003-2008. W tamtym okresie drużyna z Milwaukee dwukrotnie awansowała do Play-Offs. Obecnie jest asystentem GM’a i Dyrektorem ds. Personelu w ekipie Warriors.
  3. Justin ZanikAsystent Generalnego Managera Jazz, wcześniej zajmował się pracą agenta.