Tygodniowa przerwa Embiida

Shams Charania podał właśnie, że prześwietlenie lewego ramienia Joela Embiida nie wykazało złamania, ani żadnych nieprawidłowości w strukturze kości. To bardzo dobra wiadomość. Center Sixers będzie odpoczywał przez około tydzień, po czym zostanie poddany ponownemu badaniu i ocenie. Dopiero wtedy okaże się, czy Embiid będzie zdolny do gry, czy czeka go dłuższe chorobowe.

Z kolei lekarze opiekujący się Benem Simmonsem wyjaśnili, dlaczego jego leczenie będzie polegać głównie na odpoczynku i fizjoterapii. Jak pisałem w poprzednim artykule na ten temat, u Australijczyka zdiagnozowano ściśnięty nerw, który występuje, gdy coś wywiera nacisk na nerwy w pobliżu ostatnich pięciu kręgów pleców. Lekarze twierdzą, że zazwyczaj to dysk jest odpowiedzialny za nacisk przy takiej kontuzji i w 90% przypadków najlepszymi lekarstwami są odpoczynek i cierpliwość. Operacja nie wchodzi w grę, jest zbyt bolesna i niepotrzebna.

Jedna myśl na temat “Tygodniowa przerwa Embiida

  • 29 lutego 2020 o 20:44
    Permalink

    Myślę, że rozsądnie będzie mu odpuścić cały trip po słonecznej Kaliforni. 4 mecze w 8 dni, czyli akurat przedłużony tydzień odpoczynku. A spotkania są i tak na wyjeździe, więc będzie komplet porażek… ;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *