Udany debiut Jahlila Okafora w „preseason”

W pierwszym meczu przedsezonowym Sixers zostali rozbici w drobny pył przez Wizards (95:129), nas jednak interesuje bardziej debiut wybranego z numerem trzecim w tegorocznym drafcie Jahlila Okafora. Nowy center Sixers zaliczył całkiem solidny debiut. W pierwszej kwarcie pilnowany przez Marcina Gortata trafił wszystkie cztery rzuty, później nie był już tak skuteczny, trafiając 2 razy na 6 prób. Łącznie uzbierał na swoim koncie 12 punktów, 2 zbiórki, 2 bloki i 3 straty w zaledwie 17 minut gry.

„W kilku punktach meczu czułem się naprawdę komfortowo z naszym atakiem. Zacząłem całkiem nieźle, potem był moment stagnacji i zanim sie obejrzałem, przegrywalismy dwucyfrową liczbą punktów” – powiedział Okafor. „Jahlil może być naszym najlepszym graczem ofensywnym. Dlatego trzeba znaleźć sposoby dostarczania mu piłki, a on sam musi sporo biegać. Chcemy grać w dużym tempie, a jednocześnie pamiętać o jego potencjale w ataku” – dodał trener Brown.

Z innych debiutów warto odnotować Jordana McRae, ktory ma wreszcie swoja szansę zadomowić się w NBA. Wychodzący z ławki McRae przebywał na parkiecie 22 minuty, podczas których zdobył 9 punktów (3/7 z gry, w tym 1/3 za trzy) oraz 2 asysty.

Nerlens Noel dodał 13 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty w 22 minuty gry, tyle samo punktów rzucił Isaiah Canaan, powiększając swój dorobek o 6 asyst.

2 myśli na temat “Udany debiut Jahlila Okafora w „preseason”

• 7 października 2015 o 15:35

Kurde, mam nadzieję, że zrobimy wreszcie choćby minimalny progres w tym sezonie i nie będzie w S5 gości pokroju JaKarra. Było śmiesznie, ale ile można…

• 7 października 2015 o 17:23

Będzie lepiej, o to jestem akurat spokojny. Czy dobrze – wątpię, ale na pewno lepiej. Mam nadzieję, że czeka nas ostatni sezon w czołgu i w kolejnym sezonie będziemy walczyli już o PO. Mam nadzieję, że Nik i Pierre Jackson zaskoczą i będą w tym sezonie pięknymi niespodziankami. Dziś bodajże sześciu graczy nie mogło wystąpić z powodu kontuzji, z czego dwoje to starterzy na pozycjach 1 i 2. Z Conanem na rozegraniu nie można wymagać cudów.