Elton Brand & Joshua Harris

Nadeszły długo oczekiwane zmiany w sztabie generalnego menedżera Philadelphii 76ers, Eltona Branda, spowodowane niepowodzeniem w tegorocznych play-offs.

Najważniejsza z nich, to zatrudnienie Petera Dinwiddie’a na stanowisko Executive VP of Basketball Ops. Dinwiddie będzie odpowiedzialny za transfery, wybory w drafcie i podpisywanie wolnych agentów, ściśle współpracując na tym polu z Brandem. Przed nim trudne zadanie sprowadzenia do Sixers strzelców i ewentualne próby pozbycia się zawodników, którzy się nie sprawdzili, z Alem Horfordem na czele. Przez ostatnie trzy lata Dinwiddie zajmował to samo stanowisko w Pacers, a w klubie z Indiany na innych stanowiskach pracował od 2006 roku.

Poza tym Sergi Olivia został zwolniony ze stanowiska Vice President of Strategy. Długo nie został bezrobotny, ponieważ Utah Jazz zatrudnili go już jako asystenta trenera. Olivia był człowiekiem Bryana Colangelo, jednak generalny menedżer Sixers stwierdził, że chce być otoczony ludźmi, którzy mają “bardziej koszykarskie umysły”. Wcześniej z funkcją Director of Scouting pożegnał się Phil Jabour, zatrudniony obecnie przez Sacramento Kings.

Mimo wcześniejszych plotek jednak nie zwolniono Alana Ruckera, odpowiedzialnego za wiele błędnych kluczowych decyzji kadrowych w ostatnich latach. Rucker pożegnał się jednak ze sztabem Eltona Branda i będzie sprawował w Sixers inną, na razie bliżej nieokreśloną funkcję.