Dave Joerger w sztabie Doca Riversa!

Jak donosi niezawodny Adrian Wojnarowski Dave Joerger dołączy do sztabu trenerskiego Philadelphii 76ers jako asystent Doca Riversa. Zanim jeszcze doszło do zatrudnienia obecnego head coacha Sixers Joerger był uważany przez wielu dziennikarzy za kandydata na stanowisko które finalnie objął były trener Clippers.

46-letni Dave Joerger ma na swoim koncie 6 lat doświadczenia na pozycji głównego trenera Memphis Grizzlies oraz Sacramento Kings, a także kilka lat doświadczenia jako asystent głównego trenera. Jako trener jest on prawie antytezą Doca Riversa – analityczny, skupiony na defensywie i mający problemy w relacjach z przełożonymi. To właśnie jego bezpośredniość w krytyce poczynań działaczy klubów była w obu przypadkach powodem rozstania z pozycją głównego szkoleniowca (a krytyce poczynań Kings naprawdę trudno się dziwić).

Joerger zajmie najprawdopodobniej w sztabie Sixers pozycję pierwszego asystenta odpowiedzialnego za defensywę drużyny, tak jak miało to miejsce w Memphis Grizzlies, gdzie położył podwaliny pod erę Grit & Grind z Gasolem, Randolphem i Conley’em.

2 myśli na temat “Dave Joerger w sztabie Doca Riversa!

 • 16 października 2020 o 06:52
  Permalink

  Super wieści! Trzymałem mocno kciuki, gdy tylko pojawiły się pierwsze pogłoski :)

  Odpowiedz
 • 17 października 2020 o 23:20
  Permalink

  Zmiany również we front office! Nie będę pisał kto gdzie i za kogo, bo zapewne dowiemy się z nowego postu na stronie ale widać, że są robione porządki.
  Swoją drogą widzieliście jak Ben przybyczył? Łapsko ma już jak Pudzian prawie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *