Doc Rivers

Jak donosi niezawodny Adrian Wojnarowski Dave Joerger dołączy do sztabu trenerskiego Philadelphii 76ers jako asystent Doca Riversa. Zanim jeszcze doszło do zatrudnienia obecnego head coacha Sixers Joerger był uważany przez wielu dziennikarzy za kandydata na stanowisko które finalnie objął były trener Clippers.

46-letni Dave Joerger ma na swoim koncie 6 lat doświadczenia na pozycji głównego trenera Memphis Grizzlies oraz Sacramento Kings, a także kilka lat doświadczenia jako asystent głównego trenera. Jako trener jest on prawie antytezą Doca Riversa – analityczny, skupiony na defensywie i mający problemy w relacjach z przełożonymi. To właśnie jego bezpośredniość w krytyce poczynań działaczy klubów była w obu przypadkach powodem rozstania z pozycją głównego szkoleniowca (a krytyce poczynań Kings naprawdę trudno się dziwić).

Joerger zajmie najprawdopodobniej w sztabie Sixers pozycję pierwszego asystenta odpowiedzialnego za defensywę drużyny, tak jak miało to miejsce w Memphis Grizzlies, gdzie położył podwaliny pod erę Grit & Grind z Gasolem, Randolphem i Conley’em.