Gdzie oni są?

Jumaine-JonesJumaine Jones spędził w Philadelphii dwa pierwsze lata swojej kariery. Nigdy nie grzeszył statystykami, ale kibice 76ers zapamiętali go za play-offs w 2001 roku, kiedy wszedł do pierwszej piątki za kontuzjowanego George’a Lyncha i skutecznie walczył, świetnie rozumiejąc się na parkiecie z Allenem Iversonem. Karierę w NBA skończył w 2007 roku ze średnimi 7.1 ppg, 4.2 rpg i 0.9 apg. W Sixers najlepiej grał w sezonie 2000-01 (średnie 4.7 ppg, 2.9 rpg, 0.5 apg).

Dzisiaj 35-letni Jones wciąż gra w koszykówkę. Chociaż w NBA ostatnim razem widzieliśmy go w 2007 roku, od tego czasu Jumaine grał w zawodowych ligach we Włoszech (3 sezony w różnych klubach), Rosji, Puerto Rico (2 sezony w różnych klubach), Izraelu i ostatnio w Bułgarii. Kto wie, może po zakończeniu kariery sportowej napisze przewodnik “Z Jumaine Jonesem dookoła świata”…?

 

 

 

Toni KukocToni Kukoc przychodząc do Philadelphii w połowie sezonu 1999-00 miał na palcach trzy pierścienie mistrzowskie z czasów gry u boku Michaela Jordana, oraz reputację świetnego strzelca za trzy punkty. Nic dziwnego, że Allen Iverson na wieść o transferze ponoć skakał z radości. Niestety Chorwat nie potrafił odnaleźć się w Philadlephii (tylko 9.8 ppg i 3.8 rpg w 80 spotkań w dwóch sezonach). Karierę zakończył w 2006 roku ze średnimi 11.6 ppg, 4.2 rpg (w najlepszych latach w Bulls zdobywał ponad 15 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty).

Po zakończeniu kariery nie wrócił do rodzinnego Splitu w Chorwacji (jeździ tam co roku na wakacje) tylko osiadł na stałe w Chicago. Ma dwójkę zaangażowanych sportowo dzieci. Mimo problemów zdrowotnych (operacja wymiany stawu biodrowego, powtarzajace się bóle pleców) prawie codziennie grę w golfa, sporadycznie bierze udział w turniejach, czasem gra z samym Michaelem Jordanem. Jego sielankę przerwały w 2011 roku oskarżenia, jakie pojawiły się w chorwackiej prasie, jakoby Kukoc był jedną z osób zamieszanych w skandal z młodymi aktorkami i modelkami wykorzystywanymi do prostytucji. Kukoc nazwał oskarzenia śmiesznymi i nie komentował dalej sprawy, która ucichła.