Ben Simmons

Zgodnie z oczekiwaniami Ben Simmons został wybrany do Pierwszej Piątki Obrońców NBA za sezon 2019/20. Jego 185 punktów od głosujących dziennikarzy i przedstawicieli mediów to trzeci najwyższy wynik w tym roku. Wcześniej Simmons zajął czwarte miejsce w głosowaniu na Obrońcę Roku.

Skład najlepszych defensorów uzupełniają Giannis Antetokounmpo, Anthony Davis, Rudy Gobert i Marcus Smart. Do drugiej piątki trafili Bam Adebayo, Patrick Beverley, Eric Bledsoe, Kawhi Leonard i Brook Lopez.

Ben Simmons przewodził lidze w przechwytach (2.1) oraz wspólnie z Anthonym Davisem w odzyskanych piłkach (1.7). Obok Jrue Holiday’a i Freda VanVleeta jako jedyny gracz w sezonie notował przynajmniej 3.9 wybić w meczu. Wielokrotnie uprzykrzał życie rywalom nieustępliwą obroną 1 na 1.

Z innych osiągnięć można wymienić statystyki rzędu 16.4 ppg, 7.8 rpg i 8.0 apg, które uczyniły Simmonsa najbardziej wszechstronnym graczem sezonu wraz z Lebronem Jamesem i Luką Doncicem, jak również szóstym najlepszym asystującym. Zawodnik Sixers zanotował też sześć triple-doubles, co daje mu piąte miejsce w lidze, a pierwsze w konferencji wschodniej.

Wielka szkoda, że kontuzje pozwoliły zagrać Simmonsowi w tylko 57 z 73 spotkań i zmusiły do opuszczenia play-offs.

Jego wybór to siódmy tego typu zaszczyt dla zawodnika Philadelphii 76ers. Wcześniej do Pierwszych Piątek Obrońców wybrani zostali Dikembe Mutombo, Maurice Cheeks (4 razy), Bobby Jones (6 razy), Moses Malone, Robert Covington oraz Caldwell Jones.