Knicks

Rzadko zdarza się, żeby Sixers byli w tym sezonie faworytem, ale właśnie tak było przeciwko Knicks. Sixers świetnie to wykorzystali, odnosząc jedno z najlepszych zwycięstw w tym sezonie, jednocześnie drugie z rzędu, czwarte w ostatnich siedmiu grach i szesnaste w ogóle.

Może to nie cieszyć zwolenników “tankowania”, dla których Brett Brown ma wiadomość: “Nie potrafię o tym myśleć. Nie wiem, jak miałbym trenować zespół, jeśli to [tankowanie – przyp.] byłoby częścią tego wszystkiego. Naprawdę nie wiem. Gry nie oszukasz. Nie mogę iść do szatni i robić czegoś innego z tymi zawodnikami. Oni chcą grać twardo. Chcą współzawodniczyć. Więc cokolwiek dzieje się później na parkiecie, to właśnie musi się tam dziać”.

Rekordowe w karierze 23 punkty rzucił Nerlens Noel, dokładając także 14 zbiórek, 5 przechwytów i 3 bloki. Ish Smith zadomowił się w wyjściowej piątce, zdobywając 15 punktów i 9 asyst.

Wśród przeciwników najlepszym graczem był ex-filadelfijczyk Alexey Shved (25 punktów – 7/8 za trzy), który niespodziewanie został sprzedany przez Sixers, a w Nowym Jorku rozgrywa najlepsze spotkania w karierze: “Nie wiem co się stało. Pracowałem ciężko każdego dnia, tak jak zawsze. Dlatego to nie jest pytanie dla mnie. To pytanie dla trenerów Sixers. To już się nie liczy, bo to już przeszłość. Teraz gram tutaj i już nie muszę myśleć, co wtedy się stało” – powiedział Shved.