Szóstka graczy z wiadomościami na koszulkach

NBA w świetle burzliwych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych zaoferowała graczom możliwość umieszczenia na koszulkach wiadomości z przekazem ważnym dla graczy. Niestety, liga wprowadziła również listę haseł, z których zawodnicy mogli wybrać swój przekaz. Jest to jednak jak najbardziej zrozumiałe, gdyż bez ograniczeń zawodnicy mogliby narazić na szwank i tak już uszczuplone finanse ligi. Napisy na koszulkach będą zastępować nazwiska w trakcie ośmiu ostatnich gier sezonu regularnego. Z ekipy Sixers na przekazanie swojej wiadomości na koszulce zdecydowało się sześciu graczy:

  • Alec Burks — ENOUGH (DOŚĆ)
  • Furkan Korkmaz — EQUALITY (RÓWNOŚĆ)
  • Raul Neto — EQUALITY (RÓWNOŚĆ)
  • Kyle O’Quinn — HEAR US (USŁYSZCIE NAS)
  • Josh Richardson — SAY THEIR NAMES (WYPOWIEDZ ICH IMIONA)
  • Matisse Thybulle — VOTE (GŁOSUJ)

Oto co mieli do powiedzenia Matisse Thybulle i Josh Richardson na temat ich wiadomości:

Josh Richardson:

Wybrałem „SAY THEIR NAMES” ponieważ jest pełno przypadków nieprawidłowości wśród ostatnich wydarzeń i staram się być po prostu pośrednikiem dla tego ruchu, który w końcu się obudził. Możemy iść według listy – Breonna Taylor jest na przodzie, George Floyd, Michael Brown. A bardziej lokalnie, dzieciak o nazwisku Isaiah Lewis został zabity przez policję, mimo tego, że był nieuzbrojony. Tych przypadków jest zbyt dużo. Chcę po prostu zwiększać świadomość, być pośrednikiem tego, co się dzieje. Mam nadzieję, że moja wiadomość trafi do wielu osób.

Matisse Thybulle:

NBA jest wielką areną, to oczywiste, i z tego powodu jako gracze dostaliśmy możliwość stanięcia na niej, gdzie patrzą na nas dzieciaki, a ludzie nas słuchają. Więc myślę, że wykorzystywanie tego, tak jak robi to wielu zawodników, nawet w trakcie wywiadów, wykorzystywanie tej okazji i rozprzestrzenianie pewnego przekazu jest warte walki i jest bardzo ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *