Wyrok na Embiida: 2-3 tygodnie

Możemy odetchnąć z ulgą. Prześwietlenie rezonansem magnetycznym lewego kolana Joela Embiida nie wykazało uszkodzenia w strukturze kości. Ufff… Center Sixers zostanie ponownie przebadany za 2 tygodnie i wówczas okaże się, kiedy będzie zdolny do powrotu na boiska NBA. Nieoficjalnie mówi się, że Kameruńczyk opuści 2-3 tygodnie, co pokrywa się z wczorajszymi spekulacjami o maksymalnie 4 tygodniach pauzowania w typowych okolicznościach dla takiej kontuzji.

Biorąc pod uwagę takie ramy czasowe, Sixers będą pozbawieni swojej gwiazdy na 7-11 spotkań. Świetnie ostatnio grający Ben Simmons będzie musiał udowodnić, że jest nie tylko wybitnym talentem, ale także typem franchise player’a zdolnym prowadzić swój zespół do wygranych. W przeciwnym razie pozycja lidera konferencji wschodniej jest poważnie zagrożona, biorąc pod uwagę, że depczący Sixers po piętach Brooklyn Nets mają tylko mecz straty. Maleją też niestety szanse na statuetkę MVP dla Embiida, ale nie ukrywajmy – najważniejsze, aby był on w optymalnej formie na play-offs.
 

Jedna myśl na temat “Wyrok na Embiida: 2-3 tygodnie

 • 13 marca 2021 o 19:40
  Permalink

  Bardzo dobre wieści bo wyglądało to dramatycznie.
  Przez ten czas trzeba aktywnie działać na rynku transferowym. Priorytetem powinien być zmiennik dla Simmonsa i rozciągajacy grę wysoki. Idealni byliby Hill i Bjelica.
  Ja bym szukał wymiany za Maxeya, w innych ekipach może sobie pograć u nas będzie tylko zmiennikiem Simmonsa A jego rzut za 3 nie wygląda dobrze.
  Pod nieobecność Embiida powinniśmy wychodzić składem Curry, Green, Trybulle, Harris i Simmons pod koszem. Takie rozwiązanie dobrze funkcjonowało

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *