Znamy szczegóły i starterów Meczu Gwiazd

Joel Embiid po raz czwarty w karierze został wybrany do Meczu Gwiazd NBA. Obecnie o uczestnictwie w tej imprezie decydują głosy kibiców (50%), zawodników (25%) i przedstawicieli mediów (25%). Tym sposobem center Sixers zajął trzecie miejsce wśród graczy podkoszowych, za Kevinem Durantem i Giannisem Antetokounmpo.

Ben Simmons zajął dopiero ósme miejsce wśród obrońców, ale zachowuje szanse na wybór do rezerw Meczu Gwiazd. Podobnie Tobias Harris, który z pewnością także zasługuje na wzięcie pod uwagę. Skład ławki rezerwowych poznamy we wtorek późnym popołudniem.

Z kolei 4 marca dowiemy się jak dokładnie będzie wyglądać Team LeBron oraz Team Kevin. To James i Durant jako zwycięzcy głosowania kibiców i kapitanowie będą wybierać składy w specjalnym drafcie.


Wygląda też na to, że Doc Rivers zostanie trenerem zespołu Kevina Duranta w związku z pierwszym miejscem Phildelphii 76ers w konferencji wschodniej. To będzie trzecie takie wyróżnienie w karierze tego szkoleniowca.

A jak będzie wyglądał tegoroczny Mecz Gwiazd, który przecież miał się nie odbyć i który w związku z restrykcjami budzi niechęć wielu zawodników, w tym LeBrona Jamesa? Spotkanie zaplanowane jest na 7 marca w Atlancie, do której zawodnicy przylecą dzień wcześniej i opuszczą zaraz po meczu. Tuż przed nim zorganizowany zostanie konkurs rzutów za trzy i umiejętności, a w przerwie zobaczymy konkurs wsadów.

Co sądzicie o zorganizowaniu Weekendu Gwiazd w tym roku w takiej jednodniowej formule?
 

4 myśli na temat “Znamy szczegóły i starterów Meczu Gwiazd

 • 19 lutego 2021 o 13:46
  Permalink

  Nets dzisiaj kładą Lakersów i rozkręcają się na dobre nawet bez Duranta. Chyba w PO trzeba będzie upatrywać przewagę w doświadczeniu Riversa i sztabu…

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2021 o 15:06
  Permalink

  Co do meczu to ja właściwie tego nie oglądam, ale jest to zawsze wydarzenie, które przyciąga dużo uwagi i jest dobra reklamą dla NBA. W tym roku tak nie będzie, nie pojawią się gwiazdy, które promują to wydarzenie, wpływy z reklam też pewnie dużo mniejsze. Kwestia ile liga na tym zarobi, jesli będą to rzeczywiscie jakies znaczące kwoty, to niech sobie organizują – ja nie widzę takiej potrzeby :)

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2021 o 16:43
  Permalink

  Są dwie możliwości odnośnie ASG albo zagrają na serio przy namiastce obrony albo zrobią to co zwykle czyli nudne wsady i rzucanie za 3. Ta druga opcja w połączeniu z pustą widownią sprawi że na władze ligi wyleje się fala hejtu. Równie dobrze mogą sfilmowac zwykły trening poziom emocji porównywalny.
  Namiastkę emocji może przynieść tym razem konkurs wsadów i trójek

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2021 o 16:49
  Permalink

  Prawda, zależy jak się zawodnikom będzie chciało. Ale myślę, że zrobienie najważniejszych wydarzeń w jednym bloku jednego dnia to dobry pomysł. Będzie musiało to pójść szybko i sprawnie, zwłaszcza konkurs wsadów w przerwie. Nie trzeba marnować trzech nocy na oglądanie reklam i wygłupów przerywanych konkursami i meczami ;-)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *