Toronto

Toronto Raptors w finale Konferencji Wschodniej. Sixers jadą na ryby. Poniżej finałowa akcja, zaczynamy relację od końca ale cieżko to zrobić w inny sposób.

 


Nie wiem jak opisać to spotkanie, gdyż przemawia przeze mnie żal i smutek. Sixers po wspaniałej serii, gdzie walczyli jak równy z równym, odpadają przez najfartowniejszy game winner jaki widziałem od dłuższego czasu. Simmons i Embiid zrobili wszystko co mogli w tej akcji by zatrzymać Leonarda, piłka jednak wtoczyła się do kosza i sezon się kończy. Joel po meczu zalał się łzami, do końca kariery będzie pamiętał to spotkanie.

W takich spotkaniach każdy rzut jest istotny, każde posiadanie ma wagę złota, każda decyzja musi być bezbłędna. My dzisiaj, popełniliśmy tych błędów trochę za dużo (3x błąd 24 sekund). To był mecz walki, przy niskim jak na NBA wyniku, wszystko rozstrzygało się w ostatnich minutach czwartej kwarty. Mecz mógł się rozstrzygnąć w obie strony, zabrakło nam killera, liczyłem na Butlera ale miał dzisiaj ciut gorszy dzień. Trzeba pochwalić naszą drużynę za obronę przez całe spotkanie, my cierpieliśmy ale Raptors też nie mieli lekko.

Na 10 sekund do końca spotkania Leonard przy wyniku 90 do 88 dla Toronto spudłował drugi rzut osobisty. Sixers zebrali piłkę, a Butler popędził na kosz i doprowadził do wyrównania na 4 sekundy do końca meczu. Co się stało później, wszyscy już widzieliśmy. Cholernie mi jest szkoda Sixers, bo wiem, że ta drużyna ostatni raz grała w takim składzie. Mieli szansę na coś wielkiego, tracą ją przez cyborga, który w tej serii był niesamowity. Kawhi zdobył 41 punktów w tym spotkaniu, dystansując graczy obu drużyn w tym aspekcie. Potrzebował do tego jednak aż 39 rzutów, co pokazuje jak dobrze był kryty. Joel zanotował 21 oczek, a gdy przebywał na parkiecie Sixers byli +10. Coach Brown zawęził rotacje do siedmiu graczy, postawił na swoje największe gwiazdy i liczył, że oni odwdzięczą się wygraną. Dla niego to też ciężkie chwile, prawdopodobnie to był ostatni mecz dla niego w roli trenera 76ers.

Wiele pytań nasuwa się dzisiaj, na które nie znamy odpowiedzi. Wiem jedno, finały konferencji były na wyciągnięcie ręki. Czekamy 18 lat na finały i niestety będziemy czekać jeszcze dłużej…